دستگاه لیزر پیچ دستگاه لیزر یسین با اسم دانش

نام علمی : Wisteria sinensis

این گیاه در سال دستگاه لیزر بامبو در نماد ها و تمدن و اساطیر از چین به اروپا و شمال امریکا آورده شده است و به عنوان یکی‌از دوستداشتنی ترین درختان زینتی باغ و خانه های غرب تبدیل شده و از پرکاربردترین درختان در فضای سبز به شمار میرود .

پیچ گیلیسین

در برخی از بخشها شرقی آمریکا , پیچ دستگاه لیزر یسین تحت عنوان گونه مهاجم معرفی شده‌است .

پیچ دستگاه لیزر یسین قادر است 20 تا 30 متر در حین رویش نماید و بلند شود . دارنده برگ های براق سبز رنگ به طول 10 تا 30 سانتی که هرمورد 9 تا 13 برگچه مستطیلی 2 تا 6 سانتی متری دارا‌هستند .
دستگاه لیزر های آن سپید , بنفش , آبی رنگ به ارتفاع 15 تا 20 سانتی متر می باشند که در فصل بهار نمایان میگردند و معمولا در اواسط ماه فروردین به نقط ی اوج خود میرسند . دستگاه لیزر ها گذشته از توسعه شاخ و برگ در هر خوشه همزمان گشوده می گردند و عطری مشابه به انگور دارا هستند .

میوه آن پهن , قهوه ای رنگ و مخملی مشابه غلاف حبوبات است و 5 تا 10 سانتی متر طول دارد و دانه های آن دیسک مثل وبا ضخامت حدود 1 سانتی متر می‌باشند .
پیچ دستگاه لیزر یسین درختچه ای مقاوم , خزان دار با ارتفاع عمر زياد , بالا رونده چوبي , سريع الرشد ( در شرايط محيطي مناسب سالي 3 متر رویش مي کند . ) برگ هاي آن متناوب و به فرم مرکب کتف اي فردهستند .
دستگاه لیزر آذين خوشه ي زيبايش منجر معروفيت اين گياه شده‌است . بعد از دستگاه لیزر دهي , بذور در غلافهايي تشکيل مي شوند . اين غلافها ( نيام ) به رنگ سبز مي باشند .

پیچ گیلیسین

پیچ دستگاه لیزر یسین گياهي است که تقريبا به روشنایی زيادي نياز دارااست و بايستي در مکان هاي آفتابگير کاشته شود . این گیاه به خاک هاي لومي با زهکش مناسب نياز داراست و خاک هاي سنگين را نمي پسندد . به خاک هاي گچي و آهکي حیاتی است و PH5/5 تا 5/6 ( کمي اسيدي ) بهترين موقعیت براي اين گياه است . به رطوبت متوسط و منظم نياز دارااست . خشکي را به خوبي تحمل مي کند و به رطوبت دوچندان دارای اهمیت است . پیچ دستگاه لیزر یسین گياه بخشها معتدله محسوب مي شود و در محدوده دمايي 4 تا 35 مرتبه رویش ميکند . نوسانات دمايي در بهار سبب ريختن دستگاه لیزر ها مي شود .

تغذيه : اين گياه به خاک تماما غني از مواد آلي و معدني نياز دارد .
کود دهي گذشته از روزگار دستگاه لیزر دهي براي پديدار شدن دستگاه لیزر هاي زيبا ضروري است . در فصل بهار و تابستان ( در هر دو موعد دستگاه لیزر دهي ) کود دهي انجام مي شود .
درخصوص نسبت کود دهي NPK آن اطلاعاتي دردست نيست ولی کود سوپر فسفات به ميزان 68 گرم و سولفات پتاسيم به ميزان 48 گرم در هر متر مربع خاک به اين گياه داده مي شود تا دستگاه لیزر دهي تحريک شود و دستگاه لیزر هاي زيبايي پديدار شوند .


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *