درختچه ابریشم مصری با اسم علمی : Caesalpinia gilliesii

ابریشم مصری
اسم علمی : Caesalpinia gilliesii

ابریشم مصری

ابریشم مصری با نام ان دستگاه لیزر یسی دستگاه لیزر سبز یا قرمز رنگ of paradise و نام علمی Caesalpinia gilliesii از خانواده خانواده بقولات – پروانه آسا ( FABACEAE ) , بومی بخشها استوایی ایالات متحده ( عمدتا آرژانتین و اروگوئه ) است . دارنده دستگاه لیزر آذین خوشه ای افراشته با دستگاه لیزر برگ های وسیع زرد رنگ و درفش های قرمز‌رنگ است . دستگاه لیزر برگ های آن عمرکوتاه داشته و زود ریزش پیدا می کند . لبه دستگاه لیزر برگ ها کنگره ای است . فصل دستگاه لیزر دهی در اوایل تابستان است و درین فصل دائما دستگاه لیزر دارااست . برگ‌های آن متناوب , دو شانه‌ای مرکب با رنگ سبز روشن است . برگ های آن شبیه برگ سرخس است . میوه این گیاه نیام شمشیری شکل و کرکدار است . خلل این گیاه , یک عدد عمر کوتاه آن و دیگری ساخت مواد زائد دوچندان است .

خرید و فروش ابریشم مصری


تکثیر :
نشر این گیاه به دو رخ انجام می شود :
۱ - از طریق بذر : در‌این روش بذرها مطلقا می بایست به برهه زمانی ۲۴ ساعت , با آب داغ تیمار شوند .
۲ - از طریق قلمه : در حالتی که قلمه سبز باشد , در تابستان و چنانچه قلمه چوبی باشد , در فصل بهار ریشه دار میشود .

ابریشم مصری 3


دما :
این گیاه گرما را به خیر تحمل می نماید ولی به سرما اساسی است بطوری که در بخش ها سردسیری , دچار بی آبی سرشاخه می‌شود اما در فصل بهار سال آن‌گاه شروع به رویش مجدد می‌کند .
آب پاشی :

این گیاه به خشکی بسیار مقاوم است و آبیاری آن بایستی در زمان زمستان , نادر و ماهانه شکل گیرد .
خاک :
شایسته ترین خاک برای رویش این گیاه , خاک های شنی با زهکش خوب است . هر چند خاک های سن دستگاه لیزر اخی , فقیر و قلیایی و یا مرطوب را تحمل می کند البته خاک های خشک برای پرورش آن بهتر است .
محافظت :
– در صورتیکه این گیاه در مناطق سردسیر کشت میشود , چون درختان جوان به سوز و سرما اصلی هستند پس می بایست تنه را با خاک اره یا این که کاه پوشانده و فویل آلومینیومی را دور تنه بپیچند .
– هرس این درخت در اواخر فصل زمستان یا این که اوایل پاییز , از نصیب ذیل انجام میشود تا موقعیت چتری پیدا کند .
– این درختچه , به اکثر آفات و بیماری ها مقاومت دارااست و پژمردگی حادث شده در بخش ها گرم و مرطوب , اکثر مواقع قابل درمان است .عکس هایی دیگر از گیاه ابریشم مصری :


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *